επιστροφή στην κορυφή

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
08:15 Ώρα για σχολείο. Το ταξίδι της γνώσης, της μάθησης και της διασκέδασης ξεκινά.

13o Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης

Ένα παιδί, ένας δάσκαλος, ένα μολύβι και ένα βιβλίο μπορούν ν' αλλάξουν τον ΚΟΣΜΟ!!

10  Μαρτίου  2023

Σκέψεις μιας μαθήτριας για το δυστύχημα στα Τέμπη.

Πριν 10 μέρες στις 28/02/23 – 11:00 το βράδυ συνέβη ένα τραγικό δυστύχημα στο οποίο συγκρούστηκαν δύο τρένα και έφεραν τραγικό θάνατο σε 57 ανθρώπους. Το ένα τρένο κουβαλούσε κάρβουνο, ενώ το άλλο ήταν το τρένο της διαδρομής Αθήνας – Θεσσαλονίκης που κουβαλούσε μέσα φοιτητές και κόσμο.

Εδώ και 10 ημέρες μιλάνε γι’ αυτό το συμβάν. Είναι η πρώτη φορά που έχω κλάψει για κάτι που έγινε στις ειδήσεις. Μάλλον φταίει που χάθηκαν τόσες ζωές.

Εγώ το μόνο που εύχομαι είναι να μην ξανασυμβεί ποτέ κάτι τέτοιο  ποτέ και θάρρος στους ανθρώπους που έχασαν τους φίλους τους, τους συγγενείς και τα παιδιά τους.

Π. Μ. μαθήτρια ΣΤ' τάξης

Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων

Τρέχουσα Ημερομηνία & 'Ωρα

Sunday, 19 Μάιος 2024

13ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης
Περιοχή Αγίου Αθανασίου, Κοζάνη
email: mail@13dim-kozan.koz.sch.gr

Copyright © 2024 school Rights Reserved.