επιστροφή στην κορυφή

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
08:15 Ώρα για σχολείο. Το ταξίδι της γνώσης, της μάθησης και της διασκέδασης ξεκινά.

13o Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης

Ένα παιδί, ένας δάσκαλος, ένα μολύβι και ένα βιβλίο μπορούν ν' αλλάξουν τον ΚΟΣΜΟ!!

13 Οκτωβρίου 2022

Η Υποδιευθύντρια του Σχολείου κ. Ελένη Γκαντρή επισκέφτηκε την Πράγα στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας με τίτλο “HOPE4schools” (εκπαίδευση για την υγεία, την εξωστρέφεια και την ευημερία στα σχολεία)

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο  “HOPE4schools”  (εκπαίδευση για την υγεία, την εξωστρέφεια και την ευημερία στα σχολεία), πραγματοποιήθηκε μαθησιακή δραστηριότητα (LTTA-Learning /Teaching /Training Activity) στην Πράγα, από 10-12 Οκτωβρίου 2022. Στόχος της εκπαιδευτικής συνάντησης ήταν η διερεύνηση νέων ιδεών και ευκαιριών για την βελτίωση και προαγωγή της ευημερίας και της πνευματικής υγείας στα σχολεία.  Στη συνάντηση συμμετείχαν εκπρόσωποι  από όλους τους εμπλεκόμενους οργανισμούς, από τη Βουλγαρία, την Πορτογαλία, τη Σερβία, την Τσεχία και δυο από τη Ρουμανία, ενώ η Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας εκπροσωπήθηκε από δύο εκπ/κούς:

Ελένη Γκαντρή, εκπαιδευτικό ΠΕ06, 13ο Δημ. Σχ. Κοζάνης

Άννα Καραντζούλη, εκπαιδευτικό ΠΕ06, Γυμνάσιο Μελίτης Φλώρινας

Το έργο HOPE4Schools, με στόχο την εκπαίδευση για την υγεία, την εξωστρέφεια και την ευημερία στα σχολεία, συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή μέσω του προγράμματος Erasmus+. και έχει διάρκεια 24 μήνες, από 01.01.2022 έως 31.12.2024.

Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων

Τρέχουσα Ημερομηνία & 'Ωρα

Sunday, 19 Μάιος 2024

13ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης
Περιοχή Αγίου Αθανασίου, Κοζάνη
email: mail@13dim-kozan.koz.sch.gr

Copyright © 2024 school Rights Reserved.